CZ | EN
Váš nákupní košík
obsahuje: 0 položek
v ceně: 0 Kč
Strašidelné čarodějnice Originální loutky Loutky tři broučci Šáša Kouzelníci Šumař houslista a hamonikář Černoch a kuchař loutky Loutka klauna Loutka Mozart, dáma a čert Čarodějnice

O nás

Autor Jakub Balihar, narozen 1967 v Praze.

Výrobě loutek se věnuje 20 let a patří mezi přední výrobce českých loutek. Má za sebou několik úspěšných výstav v Čechách i v zahraničí. Všechny loutky jsou ručně vyráběné, mají svůj osobitý charakter a nezaměnitelnou originalitu.

Na výrobě se podílí i jeho maminka, velmi známá textilní výtvarnice Zuzana Vránová, která navrhuje veškeré oblečení. Ožívání pohádkových postaviček se stalo jeho koníčkem i profesí.


ČERTI  V  MÁSLOVICÍCH - výstava skončila 27.1.2013

Na výstavě návštěvníci uvidí historické lidové loutky z 19.století a dva Lucifery z 30. let 20. stol. ze sbírky manželů Jiráskových z Brna, originální čerty s malovanými obličeji paní Marie Bartošové z Oseka, vtipné a krásně zpracované čerty pana Jakuba Balihara z Úval (www.balihar-loutky.cz),  čerty od Luboše Horvátha z Litoměřic, od pana Rudolfa Žižky z Karviné, hlavu čerta a ďábla od řezbáře Miloše Kohlíčka z Prahy a několik čertů a čertíků z dílny Mašek ze Znojma. Čerti ze Znojma nebo z Litoměřic jsou na prodej, ostatní (kromě těch historických) se mohou objednat u jednotlivých autorů. Výstavu loutek doplňují i dva obrázky malíře Karla Franty, samozřejmě s čerty, a knihy pohádek starších i novějších, kde hlavními "hrdiny" jsou čerti. Nechybí ani "čertí" adventní věnec nebo čert ze sušených švestek. 
Těšíme se na Vaši návštěvu!